برقراری سیستم نظارتی قوی در سازمان اوقاف مدنظر قرار گیرد

استانها

خبرگزاری سونگ در راستای ارائه جدیدترین اخبار روز دنیا به صورت لحظه ای اقدام به ارائه اخبار در عناوین مختلفی مانند: سیاسی،اجتماعی،اقتصادی و… نموده لذا در این ضمینه اخبار خود را به وسیله نقل از خبرگزاری مهر نموده و در ادامه شما را به مطالعه اخبار استانها دعوت مینماید.

دری نجف آبادی

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌ الله قربانعلی دری نجف‌ آبادی روز دوشنبه در دیدار با قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در اراک، اظهار داشت: سازمان اوقاف بایستی در میان دیگر دستگاه ها و نهادها از نظر امانتداری و اخلاقمداری پیشرو و عملکردهای مثبت از خود برای مردم برجای بگذارد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: در این راستا بسیار ضروری است که اقدامات سلیقه ای کنار گذاشته شود و از سوی دیگر نظارت اصولی بر اقدامات و عملکردها اعمال گردد.

دری نجف آبادی بیان کرد: مقوله مهم دیگری که سازمان اوقاف باید به آن بپردازد، کادرسازی و پرورش نیروی انسانی متعهد و کارآمد است تا به دنبال آن از سوءاستفاده و سلیقه ای اقدام کردن جلوگیری شده و عملکردهای سازمان بهبود یابد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان ساخت: برقراری سیستم نظارتی دقیق از یک سو و بهره گیری از نیروی انسانی کارآمد قطعا عملکرد این حوزه را دچار تحول خواهد کرد و به مسیر مطلوب سوق می دهد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه به نوعی بیشتر از بسیاری نهادها با نام دین و روحانیت پیوند دارد، بایستی کاملا در اقدامات و عملکردهای خود با دقت و آینده نگری و سنجیده حرکت کند و کمتر دچار اشتباه و مشکل شود، چنانچه غیر از این باشد، به این مولفه ها آسیب وارد خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: تکلیف اصلی سازمان اوقاف تسهیل امور خیرخواهانه و گره گشایی از مشکلات اقشار مختلف مردم است که هرچه این مهم در فعالیت های این سازمان برجسته تر دیده شود، اعتماد عموم مردم به عملکردهای آن ارتقا پیدا می کند.

منبع خبر

به روزترین گرد آورنده اخبار از سراسر دنیا