بهره گیری از ظرفیت اساتید دانشگاه برای رفع معضلات کشور

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت ای سونگ در راستای ارائه اخبار در زمینه های گوناگون اقدام به راه اندازری وب سایت فوق را نموده تا در سریعترین زمان ممکن به وسیله همکاری سایر خبرگذاری های دیگر اخبار روز جهان را در سریعترین زمان ممکن به گوش شما عزیزان برساند.

بهره گیری از ظرفیت اساتید دانشگاه برای رفع معضلات کشور

معاون پژوهش فناوری دانشگاه صدا و سیما گفت: دستگاه اجرایی کشور باید دانشگاه‌ها را طوری ریل‌گذاری کند که بتواند توقعات جامعه را برطرف کند؛ نبود ساختار مناسب برای هدایت اساتید به سمت حل معضلات کشور مهم‌ترین خلاء فعالیت‌های علمی است.

بهره گیری از ظرفیت اساتید دانشگاه برای رفع معضلات کشور

علی طهماسبی معاون پژوهش فناوری دانشگاه صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه دولت باید ریل‌گذاری دانشگاه‌ها را تغییر دهد، گفت: اگر مسؤولان اجرایی کشور دارای خودباوری و نسبت به فعالیت‌های علمی دغدغه‌مند باشند باید دانشگاه‌ها را طوری ریل‌گذاری کنند که بتوانند توقعات و مشکلات جامعه را یکی پس از دیگری برطرف کنند.

* باید سه قوه قضائیه، مقننه و مجریه دغدغه‌مند فعالیت‌های علم و فناوری باشند

وی افزود: ماهیت وجود مراکز علمی و دانشگاه‌ها این است که آنها باید زمینه‌ساز تربیت نیروی نخبه باشند تا بتوانند با استفاده از این نیروی انسانی بخش‌های مختلف جامعه و کشور را به سمت رشد علم و فناوری هدایت کنند. از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم‌های امروز کشور باید سه قوه قضائیه، مقننه و مجریه دغدغه‌مند فعالیت‌های علم و فناوری باشند تا بتوان با استفاده از این ظرفیت و پتانسیل برای بهبود شرایط اقتصادی و سیاسی استفاده کرد.

* افراد خارج سیستم نظام جمهوری اسلامی به هیچ عنوان دغدغه‌مند نیستند

معاون پژوهش فناوری دانشگاه صدا و سیما تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که ما امروز با آن در داخل کشور در حال دست و پنجه نرم کردن هستیم، این است که در بسیاری از بخش‌های مختلف مدیران خارجی را وارد کشور کنیم تا بتوانند شرایط و وضعیت موجود را بهبود ببخشند، اما متاسفانه این کار از پایه و اساس اشتباه است؛ چراکه افرادی که از خارج سیستم نظام جمهوری اسلامی بر سر کار می‌آیند به هیچ عنوان دغدغه‌مند نخواهند بود و در نتیجه نمی‌توان آن گونه که باید از آنها انتظار تحول اساسی در سیستم‌های مدیریتی و علمی داشت.

* صنعتگران به سمت دانشگاه‌ها هدایت شوند

طهماسبی در پایان خاطرنشان کرد: اگر در داخل کشور صنعتگران به سمت دانشگاه‌ها هدایت شوند و از پتانسیل و ظرفیت نیروهای نخبه و اساتید دانشگاهی در ارتقای کیفیت محصولات خود استفاده کنند، بدون شک ما نه‌تنها شاهد رونق تولید خواهیم بود بلکه می‌توانیم در مدت زمان کوتاهی در محصولات مختلف به رشد برسیم؛ چراکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به دنبال تولید علم جریان‌ساز باشیم.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در زمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران