به یاد سیدالشهدای مقاومت

سیاسی
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت ای سونگ در راستای ارائه اخبار در زمینه های گوناگون اقدام به راه اندازری وب سایت فوق را نموده تا در سریعترین زمان ممکن به وسیله همکاری سایر خبرگذاری های دیگر اخبار روز جهان را در سریعترین زمان ممکن به گوش شما عزیزان برساند.

به یاد سیدالشهدای مقاومت

قاسم سلیمانی مجموعه کم نظیری از فضیلت ها را در وجود منحصر به فرد خود سامان داده بود که آثار و برکات ناشی از مجاهدت چهل ساله اش بیمه کننده ایران، انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت است.

به یاد سیدالشهدای مقاومت

خبرگزاری فارس؛ یادداشت میهمان‌ ـ عباسعلی فرزندی: صبح جمعه 13/10/98 خبری منتشر شد که شاید بتوان گفت همه چشم ها اشکبار شد و حتی قلبها برای لحظه ای از حرکت ایستاد، خبر بسیار شوکهکننده بود، سردار دلها قاسم سلیمانی به دست خبیث ترین انسان نماها به شهادت رسید. با ندای الهی سردار قاسم سلیمانی آسمانی شد، نه تنها ایران اسلامی و نه جغرافیای مقاومت و جوامع اسلامی بلکه جهان مستضعفان عزادار انسانی استثنایی، مجاهد نستوه و ایثارگری کم نظیر شد که اینک آسمانی شده و به خیل همرزمان و یاران خود پیوسته است. ایران اسلامی اگرچه قبلا شاهد آسمانی شدن سردارانی چون: باقری، باکری ها، زین الدین ها، خرازی، دقایقی، کاظمی، صیاد شیرازی و… بوده است، اما اگرچه قاسم سلیمانی برای پیوستن به یاران شهیدش لحظه شماری می کند ولی برای ملت سخت است اوج گیری او را به آسمان بپذیرد.

با همه ی سختی های این باور که سلیمانی آسمانی شده است، اما این حقیقت در سراسر دنیای اسلام مطرح شد که مزد بیش از چهار دهه مجاهدت خالصانه رسیدن به مقام قرب الهی و حیات جاودانی است که خدای متعال به بندگان خاص خود وعده داده است.

با آسمانی شدن سردار دلها خیلی زود همه دست به کار شدند و برای فرمانده جاودان مقاومت، حجله بستند، دیوارهای شهر را سیاهپوش کردند، تصاویر شهید در همه جا نقش بست، پیکر مطهر آن سردار دلها و یاران شهیدش در مراکز اصلی عراق و برخی از استانهای کشور تشییع بی نظیر شد که اوج آن را در امواج متلاطم چندمیلیونی تشییعکنندگان دلداده به ایران و اسلام در تهران می توانا مشاهده کرد که چونان اقیانوس به حرکت درآمد. حقیقت این است که اگرچه چند استان توفیق برپایی مراسم تشییع سرداران مقاومت را پیدا کردند، اما بسیاری از دلدادگان به شهید و شهادت به خوزستان، مشهد، تهران، قم و کرمان سفر کرده و آنها که نتوانستند در این مراسم شرکت کنند جای جای ایران اسلامی را به مراسم تشییع سردار دلها و یاران شهیدش تبدیل کردند.

در هر صورت جمعه ی 13 دی ماه 1398 هجری شمسی و روزهای پس از آن در خاطر همه باقی می ماند، جمعه 13 دی ماه از آن دست روزهایی است که تاریخ ساز خواهد شد، زیرا هر روز و هر وقت که خونی به ناحق در عرصه های مقدس ریخته شده است آن روز و آن خون و آن زمین نقطه ی عطف تاریخ شده است. چنان که 19 دی 56، 22 بهمن 57، روزهای خاص در دفاع مقدس که بیمهکننده انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن نقاط عطف تاریخ و تاریخ ساز بودهاند. با نگاهی گذرا به نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی می توان ادعا نمود که امام خمینی (ره) با بهرهگیری از ظرفیتهای منحصربه فرد اسلام ناب حرکت با برکت انقلاب اسلامی را شروع و با شکوفانمودن استعدادها نه تنها ملت ایران را بلکه مسلمانان جهان را به عزت رساند و در ادامه این راه پرافتخار رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) با رهبری و مدیریت حکیمانه خود بر گستره و عمق این عزت در حوزههای مختلف افزود، به گونه ای که امروزه پرچم عزت و افتخار امت اسلامی نه تنها در جغرافیای جهان اسلام، بلکه در سراسر کرهی خاکی برافراشته شده است و سردار آسمانی قاسم سلیمانی نقش بیبدیلی در برافراشتن این پرچم داشته است.

باید اذعان نمود: اگر انقلاب اسلامی ایران را از چنگال دژخیمان پهلوی و اربابان آن دودمان خبیث نجات نمیداد و اگر شکست خوردگان از ملت ایران جنگ نابرابر 8 ساله را بر ایران اسلامی تحمیل نمی کردند با قطع و یقین میتوان گفت که نه ملت ایران، نه مردم منطقه و نه افکار عمومی جهان نمیفهمید که قاسم سلیمانی اهل روستای قناتملک رابر کرمان چه نبوغ و استعدادی در عرصههای مختلف از جمله فرماندهی نظامی و فرماندهی بر دلها دارد. اگر توطئه ی ناامن سازی فریبخوردگان نظام سلطه در جنوب شرق کشور اسلامی ایران نبود کسی متوجه نمیشد که شهید زندهی دوران دفاع مقدس و سردار باهوش و ذکاوت، مدیر و مدبر این دوره چه توان محیرالعقولی در حوزه امنیت آفرینی دارد و اگر جنگ 33 روزه رژیم اشغالگر قدس علیه لبنان به وقوع نمیپیوست شاید هیچ کس روی این کره خاکی نمیدانست که این فرمانده مقاومت چه نفوذی در منطقه دارد و… و اگر حادثه غمبار سحرگاهی 13 دیماه اتفاق نمی افتاد و سردار پرافتخار جبهه ی مقاومت و سردار دلها حاج قاسم سلیمانی به عنوان مخلص ترین و موثرترین مدافع دلسوز امت اسلامی و مظلومان با دستور شقیترین و احمقترین انسان نمای دوره کنونی به شهادت نمیرسید، هیچکدام از ما نمیفهمیدیم که گستره و عمق محبت و عشق سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دلهای ملت ایران، مسلمانان و آزادیخواهان عالم به چه میزان و درجهای است. مروری بر عملکرد چهل ساله شهید اسطوره ای تاریخ ایران و اسلام حاج قاسم سلیمانی نشان میدهد که اگرچه او یکی از سرداران شهید و نامداران و نامآوران ایران اسلامی است، اما باید گفت آن شهید والامقام زمانی آسمانی شد که ملت بزرگ ایران با تقدیم سیدالشهدای مقاومت، جهان اسلام را در سایهسار شهیدی قرار داد که میتوان گفت همه شهیدان انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت به همجواری این شهید والامقام افتخار میکنند.

شهید سلیمانی مراحل کمال را در حوزه های مختلف اعتقادی، اخلاقی و عملکردی را باموفقیت کامل طی کرده بود، او در دوران دفاع مقدس با ایثارگریها و جهاد همه جانبه مدال شهید زنده را دریافت کرد. سردار سلیمانی با حضور مسئولانه، متعهدانه در معرکهی مقابله با اشرار، قاچاقچیان و بیگانه پرستان ناامن کننده جنوب شرق ایران اسلامی با تدبیر و تدبر امنیت پایدار را در این بخش از ایران اسلامی برقرار کرد و زندگی در امنیت و آرامش را به هم وطنان هدیه کرد. سردار دل ها در جایگاه فرماندهی مقاومت خواب را از چشمان سران نظام سلطه، صهیونیست ها و بدخواهان امت اسلامی ربود و از این رهگذر مقدمات امنیت را در جوامع اسلامی فراهم کرد که در همیشه تاریخ ملت ایران، امت اسلامی و جهان بشری مدیون اوست و چه زیباست که مخاطب این جمله قرار گیرد که «حاج قاسم سلیمانی همه خوبی ها را دارد».

قاسم سلیمانی مجموعه کم نظیری از فضیلت ها را در وجود منحصر به فرد خود سامان داده بود که آثار و برکات ناشی از مجاهدت چهل ساله اش بیمه کننده ایران، انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت است، این حقیقت را می توان در منظومه فکری او، بینش منحصر به فرد آن مجاهد نستوه و در عمل مجاهدانه آن سردار بی نظیر جستجو کرد که محیط جغرافیای ایران اسلامی به ویژه جای جای مناطق عملیاتی دفاع مقدس و جغرافیای محور مقاومت از عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و … ظرفیتی برای شناخت عظمت آن سردار دل ها است.

در این 2- 3 روز ملت ایران، دلدادگان به اسلام و همه آزادی خواهان عالم با حضور حماسی خود سعی کردند به هر شیوه نسبت به آن سردار آسمانی ادای دین نمایند. و در این راستا باید گفت که:

امواج مردمی در تشییع پیکرهای مقدس شهید سرافراز امت اسلام سردار سلیمانی و دیگر شهیدان سرافراز جبهه مقاومت چونان اقیانوسی بی کران و متلاطم به راه افتاد.

ملت قدرشناس ایران اسلامی حماسه بی نظیری را در پیمان با سرداران مقاومت به نمایش گذاشتند.

حضور بی نظیر مردمی در تشیع سرداران مقاومت و اقامه نماز بر پیکر مطهر آن فدائیان اسلام رستاخیز بیداری را به نمایش گذاشت.

در یک نگاه باید گفت که: سردار دلها سلیمانی به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) نمونهی برجسته ای از تربیت یافتگان اسلام و مکتب امام خمینی (ره) بود که همه عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید.

سردار سرافراز امت اسلامی با تدبیر، مدیریت جهادی، ایثار و جان نثاری خود خواب را از چشمان سران نظام سلطه و صهیونیست های اشغالگر ربوده بود.

اندیشه جهادی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در محور بیداری جوامع اسلامی قرار داشت و عاملی برای اوج گیری روحیه جهادی در اندیشه و رفتار مدافعان امت اسلامی بود.

سردار سلیمانی در برابر دشمنان با صلابت و غیرمنعطف و با مردم مهربان، متواضع و دلسوز بود.

سردار باصلابت سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی اهداف آمریکا، رژیم صهیونیستی و تکفیری های ایران را ناکام گذاشته بود.

سردار سلیمانی برای ملت ایران امنیت داخلی و عمق راهبردی ایجاد کرده بود.

سردار آسمانی قاسم سلیمانی همواره با عشق شهادت در میدانهای مختلف مجاهدت می کرده، از جمله اینکه در آخرین دیدار با سید حسن نصرالله سید مقاومت که گفته بود دشمنان برای ترور شما (شهادت) طراحی کرده اند با لبخند استقبال کرد.

دشمنان اسلام، ایران اسلامی و آن سردار پرافتخار ایران و اسلام در طول مدت بیش از 20 سال در حوزه فرماندهی مقاومت به دنبال ترور او بودند و همواره در این راه شکست خورده بودند.

سرانجام این مجاهد خستگیناپذیر به تعبیر زیبای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) پس از سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید.

شهادت پاداش تلاش بیوقفه ی او در همه ی این سالیان بود.

سردار آسمانی قاسم سلیمانی حق بزرگی بر گردن ملت ایران، مردم مظلوم منطقه و فرامنطقه داشت.

او در قلوب ملت ایران، مسلمانان و حتی مستضعفان جای داشت و محبتش قلوب آزادیخواهان عالم را تسخیر کرده بود و این وعده الهی است که فرمود:

اِنّ الّذینَ امنوا و عَمِلواالصّالِحاتِ سَیَجعَلُ لَهُمُ الرّحمنُ وُدّاً (سوره مریم آیه 96)

متاثر از اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور شهید پرافتخار سردار سلیمانی و یاران شهیدش به ویژه مجاهد نستوه ابومهدی می توان وضعیتی را پیشبینی کرد که برخی از ابعاد آن عبارتند از:

پاسخ به جنایت آمریکایی ها اگرچه نظامی است، اما به این بعد محدود نخواهد بود.

مجاهدان و سران جبهه مقاومت که وقتی تابوت نظامیان آمریکایی به آمریکا وارد شود، ترامپ و دیگر جنایتکاران می فهمند که در ترور سردار شسلیمانی و یاران شهیدش چه جنایتی را انجام دادهاند.

صاحبنظران حداقل پاسخ به جنایت ترامپ در ترور و به شهادت رساندن سردار دلها را و انتقام حداقلی در این زمینه را اخراج کل نیروهای آمریکایی از منطقه دانسته اند و قدم های اولیهی این پیشبینی را میتوان در مصوبه اخراج نیروهای آمریکایی در عراق توسط مجلس عراق همراه با طنین شعار مرگ بر آمریکا در آن مجلس بهعنوان اولین سیلی بر صورت منحوس ترامپ مشاهده کرد.

کابوس ناشی از ترور و به شهادت رساندن سردار سلیمانی و دیگر مجاهدان هرگز ترامپ و دیگر جانیان را رها نخواهد کرد. 3دی‌ماه 98، آغاز تاریخ برای ایران اسلامی و منطقه در حوزهی استکبارستیزی و صهیونیسم ستیزی خواهد بود.

ترور و به شهادت رساندن فرماندهان مقاومت که بهدنبال تفرقه بین ملت ایران و عراق بودند تبدیل به وحدت بیشتر شد. شهادت سردار سلیمانی موجب بیداری بیش از پیش فطرت انسانها شده و خواهد شد. انتقامی سخت و دردناک در انتظار جنایت پیشگان آمریکایی است.

در یک نگاه کلی میتوان گفت، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بهعنوان انسانی مومن و مجاهد، فرماندهی مخلص، مدیر و مدبر بیش از چهل سال در راه دفاع از میهن اسلامی، امت اسلامی، اسلام و مستضعفان با همه وجود در میدانهای مختلف تلاش و کوشش فراوان نمود بهگونه ای که میتوان امنیت پایدار ایران اسلامی، وحدت و همگرایی نسبی جوامع اسلامی و اقتدار ستودنی و افتخارآمیز جبهه مقاومت اسلامی را مرهون زحمات آن سردار آسمانی دانست.

بر این اساس قدرشناسی و گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی و یاران شهیدش دینی همیشگی و همگانی است، در این راستا باید بیش از پیش شناخت و شناساندن شخصیت آن شهید همیشهزنده بهویژه برای صاحبنظران و موثرین جامعه تکلیف قلمداد شود. تا گوشه ای از خدمات حاج قاسم به ایران و اسلام و امت اسلامی ادا شود.

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در زمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع