بیانیه «کانون دانش پژوهان نخبه» برای سقوط هواپیمای اوکراینی

سیاسی
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت ای سونگ در راستای ارائه اخبار در زمینه های گوناگون اقدام به راه اندازری وب سایت فوق را نموده تا در سریعترین زمان ممکن به وسیله همکاری سایر خبرگذاری های دیگر اخبار روز جهان را در سریعترین زمان ممکن به گوش شما عزیزان برساند.

بیانیه «کانون دانش پژوهان نخبه» برای سقوط هواپیمای اوکراینی

کانون دانش پژوهان نخبه در پی سقوط هواپیمای اوکراینی و جان باختن تعدادی از هموطنان از جمله جمعی از نخبگان علمی, بیانیه‌ای صادر کرد.

بیانیه «کانون دانش پژوهان نخبه» برای سقوط هواپیمای اوکراینی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، در پی سقوط هواپیمای اوکراینی و جان باختن تعدادی از هموطنان از جمله جمعی از نخبگان علمی, کانون دانش پژوهان نخبه بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

خبر جان‌باختن عدّه‌ای از هموطنان عزیز بویژه جمعی از نخبگان کشور در سانحه‌‌ی هوایی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی همه‌‌ی ما را داغدار کرد و روشن شدن دخالت خطای انسانی در بروز این حادثه، بر سختی این مصیبت افزود.

داغ این حادثه جانگداز برای اعضای کانون دانش پژوهان نخبه بسیار سنگین‌تر است. چراکه اعضای این کانون که خود از دانش آموزان مدارس برتر کشور و دانشجویان و دانش‌آموختگان بهترین دانشگاه‌های داخلی و خارجی بوده و همچین ده‌ها مدال رنگین المپیادهای علمی را در مسابقات کشوری و جهانی کسب کرده‌اند، به‌خوبی می‌دانند که برای پرورش یک استعداد برتر و به عرصه رسیدن آن چه میزان انرژی مادی و انسانی هزینه شده است و از این رو از دست دادن نخبگان علمی تا چه حد حسرت‌بار و تاسف‌انگیز است.

بنابراین ما اعضای کانون دانش پژوهان نخبه وظیفه خود میدانیم این ضایعه را به ملت ایران به ویژه خانواده‌های همه درگذشتگان حادثه تسلیت گفته و از مسئولان بخواهیم که ضمن بررسی دقیق این ماجرا و برخورد با افراد دخیل در وقوع آن، حوادث اینچنینی را ریشه‌یابی کرده و با استفاده از ظرفیت علمی نخبگان کشور در صدصد رفع اشکالات و جلوگیری از وقوع حوادث مشابه برآیند.

اما ماجراهایی که این‌روزها بر کشور عزیز ما ایران می‌گذرد از چشم ما جوانان دور نمی‌ماند. آنچه از وحدت و یکپارچگی مردم در تشییع میلیونی سردار شهید قاسم سلیمانی به تصویر درآمد علاوه بر قدرت و صلابت نظامی کشور که در حمله به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد خود را نشان داد و ابهت پوشالی بزرگترین دشمن ایرانیان را فروریخت، در کنار رشد روزافزون علمی کشور و دست‌یافتن جوانان ایرانی به قله‌های علمی چیزی نیست که دشمنان همیشگی عزت و سربلندی ایران بتوانند به راحتی از کنارش عبور کنند. لذا شاهد برنامه‌ریزی دقیق دشمنان خارجی با استفاده از نیروهای داخلی‌شان هستیم تا طعم این وحدت و صلابت و قدرت علمی را در کام مردم تلخ کنند.

اما مطئنیم که مردم آگاه ایران این بار نیز دست رد به سینه دشمن ناجوانمرد خواهند زد و با اتحاد خود مجال تفرقه‌افکنی را به او نخواهند داد.

همچنین ما، بعنوان بخش کوچکی از خانواده نخبگان کشور برخود لازم می‌دانیم که از سردار حاجی‌زاده که همواره حامی نخبگان این کشور بوده و سال‌ها با اعتماد به نخبگان همین مرز و بوم صنعت موشکی را به اقتدار چشم‌گیر امروزی رسانده تشکر ویژه نماییم. صداقت و شجاعت او در پذیرش مسئولیت اشتباه مجموعه عوامل مختلف دخیل در این فاجعه، برگ زرین دیگری در کارنامه سالها مجاهدت مخلصانه وی در مسیر سربلندی ایران اسلامی بود.

در پایان بار دیگر متعهد میشویم که هرآنچه از علم و دانش در اختیار داریم را با اخلاص و تقوا بیاراییم و در خدمت شکوفایی میهنمان قرار دهیم، چرا که مطمئنیم فردای ایران از امروزش روشنتر خواهد بود.

کانون دانش پژوهان نخبه

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در زمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع