تضعیف شورای نگهبان خلاف ادعای قانون‌مداری است

سیاسی
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت ای سونگ در راستای ارائه اخبار در زمینه های گوناگون اقدام به راه اندازری وب سایت فوق را نموده تا در سریعترین زمان ممکن به وسیله همکاری سایر خبرگذاری های دیگر اخبار روز جهان را در سریعترین زمان ممکن به گوش شما عزیزان برساند.

تضعیف شورای نگهبان خلاف ادعای قانون‌مداری است

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه تضعیف شورای نگهبان خلاف ادعای قانون‌مداری است، گفت: انسجام حداکثری بسیار حرف درستی است اما مشروط بر اینکه با رعایت قانون دم از انسجام بزنیم.

تضعیف شورای نگهبان خلاف ادعای قانون‌مداری است

حجت الاسلام محمد حسین موسی پور عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب فارس، با تاکید بر لزوم قانون مداری و قانون‌گرایی در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ وحدت و انسجام حداکثری باید در زبان و‌ عمل از سوی همه مسئولان کشوری و نیروها و نخبگان سیاسی در این مقطع حساس دنبال شود.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت، با اشاره به اینکه راهبردی‌ترین و ضروری‌ترین نیاز کشور برای عبور از بحران‌ها و دشمنی‌های آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن انسجام، اتحاد و همبستگی است، افزود: بی‌تردید لازمه تحقق وحدت و انسجام دو مولفه قانون مداری و اخلاق‌گرایی است.

موسی پور با بیان اینکه با دو بال قانون و اخلاق می توان همه بحران ها و مشکلات و فشارها و ناملایمات را پشت سرگذاشت و در مسیر تعالی و پیشرفت همه جانبه کشور گام برداشت، گفت: اگر قانون و اخلاق را سرلوحه مواضع و گفتار و کردار سیاسی خود قرار دهیم قطعا توفیقات بیشتری برای ما حاصل می شود. اگر واقعا نخبگان و احزاب و سیاسیون ما این دو عنصر اصالت بخش به فعالیت های سیاسی در اندیشه دینی را دنبال کنند می توانیم بر مشکلات فائق آییم.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در ادامه با انتقاد از برخی قانون‌گریزی ها و مواضع ابهام آلودی که به اسم اتحاد و انسجام، عملا قانون و اخلاق را زیر پا می گذارند گفت: انسجام و همبستگی حداکثری بسیار حرف درستی است اما مشروط بر اینکه با رعایت قانون دم از وحدت و انسجام بزنیم.

مسئول تشکیلات جامعه روحانیت با اشاره به تمکین به قانون به عنوان فصل الخطاب فعالیت های سیاسی و انتخاباتی گفت: شورای نگهبان به عنوان یک نهاد قانونی و بسیار راهبردی در کشور مسئول صیانت از نظام اسلامی و انطباق جریان امور با شرع و موازین اخلاقی و اسلامی است و همه باید در برابر چنین نهادی تمکین کنند و به مُرّ قانون عمل کنند. شورای نگهبان در ادوار مختلف انتخابات اثبات کرده است که تنها به قانون عمل می کند. در این دوره هم شاهدیم بسیاری از کسانی که منتسب به هر دو جریان سیاسی کشور یعنی اصولگرا و اصلاح طلب هستند، در میان تایید شدگان و یا رد صلاحیت شدگان وجود دارند.

موسی پور افزود: چه بسیار افرادی که از میان اصولگرایان تایید صلاحیت و احراز صلاحیت نشده‌اند و چه بسیار افرادی از جریان اصلاح طلب که با وجود برخی انتقادات و شبهات نسبت به عملکرد آنها از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز ضمن تاکید بر اینکه فرصت قانونی برای رد صلاحیت شدگان یا احراز صلاحیت نشده ها وجود دارد، گفت: آن‌ها می توانند طبق قانون اعتراض خود را ثبت کنند تا بررسی شود و در واقع هنوز روند اجرایی انتخابات در این مرحله به پایان نرسیده است.

وی بیان داشت: لذا از مسئولی که خود باید مجری قانون باشد این حرف که شورای نگهبان یک جناح را تایید و یک جناح را رد صلاحیت کرده حرف مقبولی نیست. این روند هنوز ادامه دارد و در این مرحله تضعیف شورای نگهبان، امری غیر اخلاقی و خلاف ادعای خود آقایان مبنی بر قانون گرایی و قانون محوری است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: شورای نگهبان صرفاً بر اساس آنچه که طبق قانون به او محول شده و استعلام‌های چندگانه‌ای که از مراجع مختلف می‌گیرد صلاحیت یا عدم صلاحیت افراد را برای ورود به گردونه رقابت انتخاباتی تعیین می‌کند. ضرورت دارد برای حفظ وحدت و انسجام ملی و همبستگی حداکثری در برابر چنین نهاد مهم و قانونی همه سر تعظیم فرود آورند و از هرگونه کنایه‌گویی یا ابهام‌افزایی اجتناب ورزند.

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در زمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع