تلاش دوباره روسیه و چین برای رفع بخشی از تحریم‌ها از کره شمالی

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت ای سونگ در راستای ارائه اخبار در زمینه های گوناگون اقدام به راه اندازری وب سایت فوق را نموده تا در سریعترین زمان ممکن به وسیله همکاری سایر خبرگذاری های دیگر اخبار روز جهان را در سریعترین زمان ممکن به گوش شما عزیزان برساند.

تلاش دوباره روسیه و چین برای رفع بخشی از تحریم‌ها از کره شمالی

اعضای شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه به پیشنهاد چین و روسیه در جلسه‌ای حضور خواهند یافت که با هدف احیای مذاکرات اتمی کره شمالی و آمریکا، در آن، درباره رفع تحریم از پیونگ‌یانگ بحث خواهند کرد.

تلاش دوباره روسیه و چین برای رفع بخشی از تحریم‌ها از کره شمالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اعضای شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه در جلسه‌ای غیررسمی دور دوم مذاکرات خود برای رفع تحریم‌ها علیه کره شمالی را برگزار می‌کنند.

به گزارش رویترز، این اقدام به پیشنهاد روسیه و چین از هفته پیش شروع شده است اما برخی دیپلمات‌ها میگویند که حامیان کمی در شورای امنیت دارد.

این مذاکرات که مورد حمایت پکن و مسکو است یک روز قبل از پایان مهلت کره شمالی به آمریکا برای از بن بست خارج کردن مذاکرات اتمی میان پیونگ یانگ انجام می‌شود. کره شمالی تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی به آمریکا مهلت داده است تا پیشنهاد جدیدی برای خروج از بن بست ارائه کند در غیر این صورت ممکن است با یک هدیه کریسمس از سوی پیونگ یانگ مواجه شود.

«رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی دولت آمریکا روز یکشنبه گفت این کشور با نگرانی اقدامات کره شمالی را رصد می‌کند.

یک مقام ارشد کاخ سفید نیز گفته اگر کره شمالی موشک بالستیک دور برد یا موشک اتمی آزمایش کند واشنگتن ناامید خواهد شد و اقدامات لازم را اتخاذ خواهد کرد.

کره شمالی از سال ۲۰۰۶ به خاطر آزمایشهای موشکی و اتمی تحت تحریمهای سازمان ملل قرار دارد.

نماینده‌های روسیه و چین در سازمان ملل هفته گذشته، پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای برداشتن تحریم‌های صادراتی کره شمالی در حوزه‌های غذای دریایی، منسوجات و مجسمه‌سازی ارائه کردند.

این پیش‌نویس قطعنامه، پیشنهاد می‌دهد که همکاری‌های بین کره‌ای درخصوص جاده و خطوط ریلی از تحریم‌ها معاف شوند و تمام تدابیر اعمالی پیشین که توسط شورای امنیت سازمان ملل که مستقیما معیشت مردم این کشور را هدف قرار می‌داد، لغو شوند.

یک دیپلمات سازمان ملل که نامش فاش نشده روسیه و چین را متهم کرده است که این قطعنامه با هماهنگی کره شمالی نوشته شده است و قبل از ارائه آن در جلسه شورای امنیت توسط پیونگ یانگ بازبینی شده است.

وی گفته که شورای امنیت سازمان ملل نمی‌تواند از قطعنامه‌ای حمایت کند که منجر به توسعه سلاح‌های کشتار جمعی در کره شمالی می‌شود، این قطعنامه دارد این کار را می‌کند.

براساس گزارش رویترز، روسیه و چین معتقدند که تصویب این قطعنامه به خروج از بن‌بست در مذاکرات اتمی میان کره شمالی و آمریکا کمک می‌کند اما فرانسه، انگلیس و آمریکا می‌گویند که اکنون زمان لغو تحریم‌ها نیست.

انتهای پیام/ص

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در زمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران