تولید معادن مس جهان افزایشی شد

اقتصادی

خبرگزاری سونگ در راستای ارائه جدیدترین اخبار روز دنیا به صورت لحظه ای اقدام به ارائه اخبار در عناوین مختلفی مانند: سیاسی،اجتماعی،اقتصادی و… نموده لذا در این ضمینه اخبار خود را به وسیله نقل از خبرگزاری مهر نموده و در ادامه شما را به مطالعه اخبار اقتصادی دعوت مینماید.

تولید معادن مس جهان افزایشی شدتخریب مراتع یزد، عرصه های معدنی، تخریب محیط زیست یزد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG) حاکیست: تولیدکنندگان معادن مس جهان در ماه ژانویه ۲۰۱۸، یک میلیون و ۷۱۶ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی، یک میلیون و ۶۵۶ هزار تن بود.

از این میزان، ۹۰۹ هزار و ۶۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۳۸۲ هزار و ۶۰۰ تن «آسیا»، ۱۸۰ هزار و ۸۰۰ تن «آفریقا»، ۱۵۷ هزار تن «اروپا» و ۸۶ هزار و ۲۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

تولیدکنندگان جهانی مس در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸، ۲ میلیون و ۵۱ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم طی مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی، یک میلیون و ۹۴۹ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۵.۲ درصدی است.

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۲ میلیون و ۳۴۵ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی (۲ میلیون و ۳۰۸ هزار تن)، حاکی از رشد ۱.۶ درصدی است.

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس به حدود ۶۸۲۰ دلار در تن رسیده و افزایش تقاضای واردات چین به عنوان بزرگ ترین مصرف کننده کنسانتره مس، حاکی از بهبود قیمت مس در ماه های آتی است.

منبع خبر

به روزترین گرد آورنده اخبار از سراسر دنیا