دانشگاه‌ها به نقد مشکلات اساسی کشور بپردازند

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت ای سونگ در راستای ارائه اخبار در زمینه های گوناگون اقدام به راه اندازری وب سایت فوق را نموده تا در سریعترین زمان ممکن به وسیله همکاری سایر خبرگذاری های دیگر اخبار روز جهان را در سریعترین زمان ممکن به گوش شما عزیزان برساند.

دانشگاه‌ها به نقد مشکلات اساسی کشور بپردازند

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس گفت: برای رفع مشکلات جامعه و گسترش وحدت بین مردم، باید دانشگاه‌ها همانند حوزه‌های علمیه مباحث مختلف سیاسی، اجتماعی و علمی را در قالب نقد مطرح کرده و به ریشه‌یابی موضوعات بپردازند.

دانشگاه‌ها به نقد مشکلات اساسی کشور بپردازند

محمدجواد ناطق معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها باید مباحث و مشکلات کشور را مورد نقد قرار دهند، گفت: اگر کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها با حضور دانشجویان، نخبگان و اندیشمندان برگزار شود، بسیاری از مشکلات مختلف جامعه مورد ارزیابی قرار گرفته و رفع خواهد شد. برای گسترش و اجرایی شدن آرمان‌های انقلاب اسلامی باید مدیریت جامعه مصمم شود تا از نشست‌ها و کرسی‌های آزاداندیشی حمایت کنند.

* دانشگاه‌ها نسبت به همه مسائل و مشکلات جامعه حساس باشند

وی افزود: دانشگاه ها باید نسبت به همه مسائل و مشکلات جامعه حساس باشند و به عنوان مرکز تحولات علم و فناوری با ایجاد مراکز نوآوری و همچنین کرسی‌های آزاد اندیشی در مسیر رفع دغدغه‌های مردم و پیشرفت تکنولوژی قدم بردارند.

* نقد مباحث علمی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی

ناطق تصریح کرد: یکی از وظایف مهم مراکز علمی و دانشگاه‌ها این است که مباحث علمی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را مانند حوزه‌های علمیه مورد نقد و بحث قرار داده و حتی به تندترین شکل ممکن موضوعات را مطرح کنند که متأسفانه این اتفاق به خاطر شرایط متفاوتی که بین دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه وجود دارد انجام نمی‌شود.

* باید جریان روشنفکری شیرازه جامعه باشد

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید جریان روشنفکری شیرازه جامعه باشد اما متأسفانه هنوز نتوانستیم آن را به معنای واقعی اجرا کنیم،گفت: در حوزه جامعه‌شناسی و فرهنگی جریان روشنفکری باید هدایتگرجامعه باشند.

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در زمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران