ذراتی که شما را تا «سکته مغزی» می‌برد

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت ای سونگ در راستای ارائه اخبار در زمینه های گوناگون اقدام به راه اندازری وب سایت فوق را نموده تا در سریعترین زمان ممکن به وسیله همکاری سایر خبرگذاری های دیگر اخبار روز جهان را در سریعترین زمان ممکن به گوش شما عزیزان برساند.

ذراتی که شما را تا «سکته مغزی» می‌برد

یک مطالعه جدید نشان داده است که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض PM2.5، یک آلاینده مهم ، خطر سکته مغزی را در بزرگسالان افزایش می‌دهد.

ذراتی که شما را تا «سکته مغزی» می‌برد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، یک مطالعه جدید نشان داده است که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض PM2.5، یک آلاینده مهم ، خطر سکته مغزی را در بزرگسالان افزایش می‌دهد.

ترکیبات آلوده کننده هوا به دو قسمت گازها و ذرات جامد تقسیم می شوند:

-ذرات جامد: ذرات کوچک و جامد براساس اندازه تقسیم می شوند PM10 (ذرات با قطر کمتر از ۱۰ میکرومتر) و PM2.5 ( ذراتی که دارای قطر کمتر از ۵/۲ میکرومتر می باشند). ذرات با قطر کمتر از ۵/۲ میکرومتر برای سلامتی زیانبارترند.

ذراتی که اینقدر ریز هستند و قطر کمتر از ده میکرون دارند می‌توانند وارد ریه‌های ما شوند و امکان دارد بعضی از آنها به جریان خون هم وارد شوند.

آلودگی هوا، به ویژه افزایش تراکم PM2.5، یک موضوع مهم بهداشت محیط و بهداشت جهانی است.

محققان بیمارستان فووائی تحت آکادمی علوم پزشکی چین ارتباط بین قرار گرفتن طولانی مدت در معرض PM۲.۵ و بروز سکته مغزی را بر اساس داده‌های جمع آوری شده از بیش از ۱۱۷ هزار بزرگسال چینی ارزیابی کردند.

این تیم تحقیقاتی از فناوری سنجش از دور ماهواره‌ای برای ارزیابی میزان مواجهه با PM۲.۵ برای یک دوره ۱۵ ساله که شمال سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ می‌شود استفاده کردند و درنهایت مشخص شد، میانگین غلظت PM۲.۵ در مناطق مسکونی شرکت کنندگان ۶۴.۹ میکروگرم در مترمکعب بود.

تحقیقات نشان داده است خطر سکته مغزی 53 درصد برای جمعیت ساکن در محیطی با غلظت PM2.5 PM2 بالای 78.2 میکروگرم بر متر مکعب افزایش می‌یابد.

گو دونگ فنگ، محقق برجسته گفت: این تحقیق شواهد جدیدی ارائه می‌دهد که PM۲.۵ یک عامل خطر مهم برای افزایش سکته مغزی در کشورهای آلوده است.

دونگ فنگ تأکید کرد: این یافته‌ها می‌تواند مرجع تصمیم‌گیری در مورد سیاست گذاری در مورد آلودگی هوا و جلوگیری از سکته مغزی باشد.

این تحقیق بصورت آنلاین در مجله پزشکی انگلیس منتشر شد.

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در زمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران