ظریف در دیدار با «بورل» بدعهدی‌ها اروپایی‌ها را متذکر شد

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت ای سونگ در راستای ارائه اخبار در زمینه های گوناگون اقدام به راه اندازری وب سایت فوق را نموده تا در سریعترین زمان ممکن به وسیله همکاری سایر خبرگذاری های دیگر اخبار روز جهان را در سریعترین زمان ممکن به گوش شما عزیزان برساند.

ظریف در دیدار با «بورل» بدعهدی‌ها اروپایی‌ها را متذکر شد

وزیر امور خارجه ایران در دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با برشمردن اشتباهات و بی عملی اروپایی‌ها در قبال تعهداتشان در برجام، اقدام اخیر سه کشور اروپایی و ادعاهایشان را مردود خواند.

ظریف در دیدار با «بورل» بدعهدی‌ها اروپایی‌ها را متذکر شد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا صبح امروز (پنجشنبه) در دهلی‌نو با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که برای نخستین بار پس انتصاب بورل انجام می‌شد، ظریف انتصاب وی به این سمت را تبریک گفت و آمادگی خود را برای همکاری نزدیک با او اعلام کرد.

در ادامه ظریف در یک گفتگوی صریح و مستند و با برشمردن اشتباهات و بی عملی اروپایی‌ها در قبال تعهداتشان در برجام، اقدام اخیر سه کشور اروپایی و ادعاهای آنها را مردود خواند و خواستار تصحیح رفتار آنان در قبال ایران و برجام شد.

سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس) اخیرا مکانیسم حل و فصل اختلافات در برجام را فعال کردند. این اقدام با واکنش ایران مواجه شد و سخنگوی وزارت خارجه آغاز فرآیند حل و فصل اختلافات در برجام از سوی 3 کشور اروپایی را انفعالی و از موضع ضعف برشمرد و تصریح کرد: به بدعهدی و اقدامات غیرسازنده 3 کشور اروپایی با جدیت و قاطعیت پاسخ می‌دهیم.(جزییات بیشتر)

وزیر خارجه ایران که در دهلی‌نو به سر می‌برد پیش از این نیز با وزرای خارجه روسیه، دانمارک، استونی و هند، نخست وزیر هند، وزیر مشاور در امور خارجی آلمان و مشاوران امنیت ملی هندوستان و افغانستان دیدار و گفتگو کرده بود.

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در زمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران