مذاکرات مقامات امنیتی تاجیکستان و افغانستان در «دوشنبه»

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت ای سونگ در راستای ارائه اخبار در زمینه های گوناگون اقدام به راه اندازری وب سایت فوق را نموده تا در سریعترین زمان ممکن به وسیله همکاری سایر خبرگذاری های دیگر اخبار روز جهان را در سریعترین زمان ممکن به گوش شما عزیزان برساند.

مذاکرات مقامات امنیتی تاجیکستان و افغانستان در «دوشنبه»

سرپرست ریاست امنیت ملی افغانستان در سفر 2 روزه به «دوشنبه» با رئیس کمیته امنیت ملی تاجیکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

مذاکرات مقامات امنیتی تاجیکستان و افغانستان در «دوشنبه»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «احمد ضیا سراج» سرپرست ریاست امنیت ملی افغانستان در سفر 2 روزه به تاجیکستان با «سیدمومن یتیم اف» رئیس کمیته دولتی امنیت ملی این کشور ملاقات کرد.

در این دیدار مسائل مربوط به گسترش همکاری دوجانبه در زمینه تامین امنیت در منطقه، صلح و ثبات در افغانستان و سایر مسائل مهم بررسی شد.

مسائل مربوط به مبارزه مشترک با تروریسم، محافظت از مرز دولتی، جلوگیری از قاچاق مواد مخدر از دیگر موضوعاتی بود که طرفین در خصوص آن بحث و تبادل نظر کردند.

طرفین ابراز نگرانی کردند که قلمرو افغانستان با دخالت نیروهای مخرب بین المللی به میدان جنگ تبدیل شده که این وضعیت باعث تهدید و خطر برای کشورهای همسایه نیز می‌باشد.

مقامات امنیتی دو کشور با توجه به تهدید مستقیم سازمان‌های تروریستی بین المللی، از جمله «القاعده»، «داعش»، «انصار الله» و «حرکت اسلامی ترکستان شرقی» بر همکاریهای دوجانبه تاکید کردند.

طرف تاجیکی در این ملاقات از ریاست امنیت ملی افغانستان برای شناسایی و مبارزه بی رحمانه با گروه‌های تروریستی که با کسب آموزش‌های ویژه دستور انجام اقدامات تروریستی در تاجیکستان را داشتند، تشکر کرد.

طرفین آمادگی خود را برای تعمیق بیشتر همکاری برای تامین امنیت مرزهای 2 کشور در زمینه مبارزه با تروریسم، افراط‌گرایی، قاچاق مواد مخدر و اسلحه اعلام کردند.

در پایان این دیدار سرپرست ریاست امنیت ملی افغانستان از نتایج سفر خود به تاجیکستان ابراز رضایت و از رئیس کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان برای انجام سفر به «کابل» در فرصت مناسب دعوت کرد.

انتهای پیام/.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در زمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران