نخستین ایمپلنت‌ پرینت سه بعدی

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت ای سونگ در راستای ارائه اخبار در زمینه های گوناگون اقدام به راه اندازری وب سایت فوق را نموده تا در سریعترین زمان ممکن به وسیله همکاری سایر خبرگذاری های دیگر اخبار روز جهان را در سریعترین زمان ممکن به گوش شما عزیزان برساند.

نخستین ایمپلنت‌ پرینت سه بعدی

پزشکان چینی در پکن یک عمل جراحی را برای جایگزینی مهره‌های ستون فقرات با ایمپلنت‌های چاپ شده سه بعدی با موفقیت انجام دادند.

نخستین  ایمپلنت‌ پرینت سه بعدی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، پزشکان چینی در پکن با موفقیت یک عمل جراحی را برای جایگزینی مهره‌های ستون فقرات با ایمپلنت‌های چاپ شده سه بعدی انجام دادند.

یک بیمار ۲۵ ساله مبتلا به سرطان در روز پنجشنبه تحت عمل جراحی کاشت در بیمارستان دانشگاه پکن قرار گرفت و در طی آن از مهره‌های مصنوعی آلیاژ تیتانیوم استفاده شد.

این نخستین عمل جراحی کاشت ارتوپدی در چین بود که با استفاده از دستگاه‌های پزشکی سفارشی تکمیل شد، زیرا مقررات مربوط به آن، مشترکاً توسط اداره ملی داروهای پزشکی و کمیسیون بهداشت ملی صادر شد و از تاریخ ۱ ژانویه آغاز به کار کرده است.

لیو Zhongjun، جراح ارشد و مدیر بیمارستان انستیتوی جراحی ستون فقرات گفت: بازسازی ستون فقرات تنها راه برای جلوگیری از فلج بیمار است.

لیو و تیم وی از سال ۲۰۱۰ تحقیق در مورد چاپ سه بعدی مواد کاشت مهره‌ها را انجام داده‌اند؛ وی افزود: از نظر بالینی تقریباً هر بیمار ساختار فیزیولوژیکی منحصر به فردی دارد که مطابق با تمایز سندرم و فردیت آنها نیاز به درمان دارد.

لیو گفت: محصولات ایمپلنت چاپ شده با چاپ ۳ بعدی ارتوپدی با حقوق مستقل از مالکیت معنوی، به محض ورود و تولید در مقیاس بزرگ، باعث توسعه کل زنجیره صنعتی در چین و کاهش هزینه های پزشکی برای بیماران خواهد شد.

او معتقد است که اهمیت چاپ سه بعدی فراتر از این است؛ تحقیقات عمیق در مورد ادغام مواد فلزی متخلخل و رابط‌های بافت استخوانی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در زمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران