واگذاری دو ورزشگاه کشوری و شیرودی/ انتقال برای درآمدزایی بیشتر!

ورزشی

خبرگزاری سونگ در راستای ارائه جدیدترین اخبار روز دنیا به صورت لحظه ای اقدام به ارائه اخبار در عناوین مختلفی مانند: سیاسی،اجتماعی،اقتصادی و… نموده لذا در این ضمینه اخبار خود را به وسیله نقل از خبرگزاری مهر نموده و در ادامه شما را به مطالعه اخبار ورزشی دعوت مینماید.

واگذاری دو ورزشگاه کشوری و شیرودی/ انتقال برای درآمدزایی بیشتر!مجموعه ورزشی شهید شیرودی و شهید کشوری

به گزارش خبرنگار مهر، ورزشگاه شهید شیرودی یا همان امجدیه قدیمی‌ترین ورزشگاه تهران به حساب می آید. این ورزشگاه که کار ساخت آن ۱۰ سال پیش از آغاز به کار فدراسیون فوتبال ایران (۱۳۰۶ خورشیدی) آغاز شد، تا قبل از ساخت ورزشگاه آزادی، بزرگترین ورزشگاه فوتبال در تهران به حساب می آمد و محل برگزاری دیدارهای مهم و خانگی تیم ملی و همچنین پرسپولیس و استقلال بود.

البته به مرور و با افتتاح ورزشگاه آزادی و بعد از آن مطرح شدن برخی مسائل امنیتی، ورزشگاه شیرودی رونق خود را از دست داد. اما طی سال های گذشته بارها بحث بازسازی این مجموعه قدیمی مطرح شد اگرچه با وجود برنامه هایی که اعلام شد و وعده هایی که داده شد، تاکنون هیچ اقدامی برای بازسازی صورت نگرفته و حتی انجام آن از طرف مدیریت فعلی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی هم منتفی اعلام شده است.

ورزشگاه شهید کشوری هم از جمله ورزشگاه های قدیمی تهران به حساب می آید آنقدر که اتباع آمریکایی در دهه ۴۰ در محل چمن فعلی این ورزشگاه گلف بازی می کردند. بعد از آن به تدریج و طی سال های مختلف سالن های وزنه برداری، استخر، خوابگاه، سالن چندمنظوره و دوومیدانی ساخته شد. البته افتتاح بخش هایی از این ورزشگاه مانند زمین تنیس و فوتبال دستی بعد از انقلاب و در دهه ۸۰ انجام شد.

این ورزشگاه که پنج سال پیش با تمام امکانات – به جز اماکن اداری تحت اختیار فدراسیون‌های بسکتبال، دوومیدانی و کاراته – در اختیار باشگاه استقلال گرفت حالا به طور کامل به صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی واگذار شده است.

مدیران اداره کل ورزش و جوانان و استان تهران و صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر این موضوع را تائید و در رابطه آن توضیحاتی ارائه کردند.

گل محمدی: شیرودی را گرفته ایم اما نه به طور کامل
رضا گل محمدی مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر توافق مکتوب با مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برای در اختیار گرفتن ورزشگاه شیرودی را تائید کرد اما در عین حال گفت که قرار نیست تمام بخش های این مجموعه بزرگ مورد استفاده اداره کل استان تهران قرار بگیرد.

وی گفت: بخش های از مجموعه ورزشی شیرودی پیش از این در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان تهران بود. در همین رابطه و از طریق مکاتبه با وزیر ورزش و پیگیری هایی که با مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی داشتیم، توانستیم دوباره این بخش ها را در اختیار داشته باشیم.

مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان استان تهران با اشاره به تغییر محل هیات فوتبال استان تهران ادامه داد: دفتر قبلی هیات فوتبال استان تهران در امجدیه تخلیه شده است. طی نامه ای که به وزیر ارسال کردیم، خواستار آن شدیم تا مکان (دفتر قبلی هیات فوتبال استان تهران) در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان تهران باشد تا از آن برای دیگر هیات های استان استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین قرار بر این شده تا مکان هایی که پیش از محل مجموعه شیرودی و به عنوان انبار مورد استفاده فدراسیون ها بود، بعد از تخلیه مورد بازسازی و نوسازی قرار بگیرند. بازهم در وهله اول اولویت استفاده از این مکان ها با فدراسیون هاست اما در غیراینصورت، اداره کل تهران می تواند از آنها برای هیات های استانی استفاده کند.

گل محمدی همچنین تاکید کرد که در همین زمینه تفاهم نامه لازم میان وی با حسن کریمی مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی امضا شده است.

خرم: کشوری را یکساله در اختیار گرفته ایم اما این زمان قابل تمدید هم است
محمد خرم مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر با تائید اینکه این صندوق تفاهم نامه ای با شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برای در اختیار داشتن این مجموعه ورزشی امضا کرده است، تاکید کرد که این تفاهم نامه برای مدت یک سال بوده و قابل تمدید است.

وی گفت: هنوز مجموعه ورزشی شهید کشوری به طور کامل به صندوق تحویل داده نشده اما طبق تفاهم نامه امضا شده قرار است این مجموعه را به مرور در اختیار بگیریم. برای این کار قیمت کارشناسی تعیین شده و بر اساس آن مجموعه را اجاره کرده ایم.

مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش تاکید کرد: در اختیار گرفتن مجموعه کشوری بر مبنای حمایت و درآمدزایی است. قرار است این مجموعه تجهیز و حتی در صورت نیاز بازسازی کنیم. سپس در راستای درآمدزایی برای صندوق مورد استفاده قرار دهیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مدیریت مجموعه کشوری همچنان در اختیار مدیران این مجموعه است، گفت: در واقع ما به عنوان پیمانکار و بر اساس قیمت کارشناسی روز، اماکن ورزشی این مجموعه را به مرور در اختیار می‌گیریم تا همان طور که گفتم از آن برای درآمدزایی و ارائه خدمات به اعضای صندوق استفاده کنیم.

به گفته محمد خرم تاکنون سالن های چندمنظوره و استخر مجموعه ورزشی شهید کشوری در اختیار صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش قرار گرفته و به تدریج سایر سالن های این مجموعه نیز برای مدت یک سال به این صندوق واگذار می شود.

ورزشی

به روزترین گرد آورنده اخبار از سراسر دنیا