وزیر امور خارجه روسیه وارد «تاشکند» شد

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت ای سونگ در راستای ارائه اخبار در زمینه های گوناگون اقدام به راه اندازری وب سایت فوق را نموده تا در سریعترین زمان ممکن به وسیله همکاری سایر خبرگذاری های دیگر اخبار روز جهان را در سریعترین زمان ممکن به گوش شما عزیزان برساند.

وزیر امور خارجه روسیه وارد «تاشکند» شد

وزیر امور خارجه روسیه در راس یک هیات از مقامات عالی رتبه این کشور وارد شهر «تاشکند» پایتخت ازبکستان شد.

وزیر امور خارجه روسیه وارد «تاشکند» شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در راس یک هیات از مقامات عالی رتبه این کشور وارد شهر «تاشکند» پایتخت ازبکستان شد.

وزیر امور خارجه روسیه در بدو ورود به فرودگاه مورد استقبال «الهام نعمت اف» معاون اول وزیر امور خارجه ازبکستان، «ولادیمیر تیوردن‌اف» سفیر روسیه در تاشکند و دیگر مقامات بلندپایه این کشور قرار گرفت.

لاوروف در چارچوب این سفر با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان و «عبدالعزیز کامل‌اف» وزیر امور خارجه این کشور دیدار می‌کند.

برنامه ریزی می‌شود در قالب این دیدارها طرفین مسایل همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و بازرگانی و فرهنگی را بررسی کنند.

بر اساس این گزارش، دو طرف به اجرای توافقات به دست آمده در چارچوب سفر «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در 18 اکتبر سال 2018 میلادی به ازبکستان و همچنین تمهیدات لازم برای مراسم‌های برنامه ریزی شده در سال 2020 میلادی در سطوح عالی توجه خاصی دارند.

لاوروف در چارچوب سفر خود به ازبکستان همچنین در جمع دانشجویان شعبه دانشگاه دولتی ارتباطات بین المللی مسکو سخنرانی می‌کند.

همچنین برنامه ریزی می‌شود برنامه همکاری‌های متقابل بین وزارتخانه‌های امور خارجه 2 کشور برای سال‌های 2020 و 2021 میلادی امضا شود.

روسیه یکی از بزرگ ترین همکاران اقتصادی و بازرگانی ازبکستان می‌باشد.

در حال حاضر در ازبکستان بیش از 961 واحد شرکت مشترک از جمله 810 شرکت مشترک و 151 شرکت با صد درصد سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاران روسیه فعالیت می‌کنند. در ازبکستان نمایندگی 64 شرکت روسیه به ثبت رسیده است.

در روسیه نیز بیش از 560 شرکت مشترک با سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاران ازبکی در زمینه های مختلف فعالیت می‌کنند.

مبادلات بازرگانی این دو کشور در 10 ماه سال 2018 میلادی در سطح 3 میلیارد و 500 میلیون دلار قرار گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال 2017 میلادی 26.3 درصد بیشتر می باشد.

روسیه استقلال این کشور را در تاریخ 20 مارس سال 1992 میلادی به رسمیت شناخته و در همین روز بین این 2 کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

انتهای پیام/.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در زمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران