پمپئو همکاری با تروئیکای اروپائی علیه ایران را وعده داد

بین الملل

خبرگزاری سونگ در راستای ارائه جدیدترین اخبار روز دنیا به صورت لحظه ای اقدام به ارائه اخبار در عناوین مختلفی مانند: سیاسی،اجتماعی،اقتصادی و… نموده لذا در این ضمینه اخبار خود را به وسیله نقل از خبرگزاری مهر نموده و در ادامه شما را به مطالعه اخبار بین الملل دعوت مینماید.

پمپئو همکاری با تروئیکای اروپائی علیه ایران را وعده دادمایک پمپئو، وزیر خارجه جدید آمریکا‎

به گزارش خبرگزاری مهر، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز یکشنبه در پیامی توییتری اعلام کرد: در روزها و هفته‌ های پیش‌ رو با ۳ کشور اروپایی برای [تدوین] توافقی راجع به تمامی رفتارهای بد ایران، کار خواهیم کرد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز ساعاتی پیش در مصاحبه با شبکه «سی‌اِن‌اِن» اعلام کرد: واشنگتن ممکن است شرکت‌های اروپائی طرف معامله با ایران را مورد تحریم قرار بدهد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این مصاحبه ادعا کرد: خروج واشنگتن از توافق هسته ای با ایران (برجام) به دلیل مغایرت آن با منافع ملی آمریکا بود. برجام نمی توانست ایران را از دستیابی از به بمب اتمی بازداشته، بلکه بالعکس پوششی برای ایران به وجود آورد تا این کشور به فعالیتهای خود ادامه دهد. نتیجه خروج آمریکا از برجام بازگشت همه تحریم هائی است که تا قبل از توافق هسته ای میان ایران و کشورهای ۱+۵ پابرجا بود.
لازم به ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه گذشته با نقض تعهدات بین المللی این کشور اعلام کرد که به صورت یکجانبه از برجام خارج می شود.

منبع خبر

به روزترین گرد آورنده اخبار از سراسر دنیا